ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6786147
*
nr 678 6147
Spegel
Nyrokoko, höjd: 58
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:53:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 08:31:40
1
350 kr
25/1 10:28:12
2
700 kr
27/1 10:39:53
3
600 kr
27/1 10:40:09
3
700 kr
27/1 10:40:28
3
800 kr
30/1 10:15:01
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 678 6147
Spegel
Nyrokoko, höjd: 58
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 08:31:40 | 1 | 350 kr |
25/1 10:28:12 | 2 | 700 kr |
27/1 10:39:53 | 3 | 600 kr |
27/1 10:40:09 | 3 | 700 kr |
27/1 10:40:28 | 3 | 800 kr |
30/1 10:15:01 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53